بلوک پلیمری

 بلوک های پلیمری، یکی از رایج ترین مصالح به‌ کار برده شده در ساختمان‌ سازی هستند و بر اساس ترکیبات و ویژگی‌ های خود دارای کاربرد های متفاوتی می باشند. در تولید و ساخت بلوک پلیمری بر خلاف بلوک های سیمانی، از مواد پلیمر به‌ جای سیمان استفاده‌ شده و از این‌ رو این بلوک‌ ها نسبت‌ به بلوک های سیمانی دارای وزن بسیار سبک‌ تری هستند. فناوری به‌ کار رفته در تولید بلوک‌ های پلیمری بسیار پیشرفته‌ تر از بلوک های سیمانی است و به‌ دلیل چسبندگی بسیار بالای مواد پلیمر نسبت‌ به سیمان، بلوک‌ های پلیمری از مقاومت و استحکام بسیار بالاتری برخوردار می باشند.

آشنایی با بلوک پلیمری 

بلوک‌ های پلیمری یکی از پرکاربردترین مصالح استفاده‌ شده در ساختمان‌ سازی هستند و از بتن پلیمر به‌ جای سیمان در تولید و ساخت آن‌ ها استفاده می‌ شود. وجود مواد پلیمر در این بلوک‌ ها، چسبندگی میان ذراتی چون سبک دانه‌ ها و سنگدانه‌ های ریز و درشت را بسیار افزایش داده و از این‌ رو این بلوک ها از استحکام، دوام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار می‌ باشند. از بلوک‌ های پلیمری در انواع ساخت‌ و ساز مانند ساختمان‌ های مسکونی، تجاری، اداری، سازه های مهم و غیره به کار برده می‌ شود و این بلوک‌ ها با توجه به ترکیبات خود، دارای انواع متفاوتی هستند.

ویژگی‌ های بلوک پلیمری 

یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های موجود در این نوع از بلوک‌ های باکیفیت و مرغوب، مقاومت این مصالح در برابر نفوذ نم و رطوبت است. نحوه تولید و ترکیبات این بلوک ها به‌ گونه‌ ای است که با وجود حفره‌ های موجود در بلوک‌ های پلیمری، ذره‌ای آب به داخل آن‌ ها نفوذ نکرده و این مصالح عایق بسیار مناسبی در برابر رطوبت هستند. هم چنین بلوک‌ های پلیمری به‌ دلیل وجود مواد پلیمری در ترکیبات خود، از وزن بسیار سبک‌ تری نسبت‌ به بلوک های سیمانی برخوردار هستند و به‌ همین جهت سرعت عمل در ساخت‌ و ساز را بسیار افزایش می‌ دهند. این بلوک ها در برابر فشار و صدمات سنگین بسیار مستحکم هستند و به‌ همین دلیل در مناطق زلزله خیز گزینه بسیار مناسبی برای ساخت‌ و ساز می‌ باشند.

این نوع از بلوک‌ ها به‌ دلیل فناوری و ترکیبات خاص خود در هنگام تولید، افزایش و مقاومت سازه را به حد چشمگیری افزایش می‌ دهند و بر خلاف سایر مصالح ساختمانی، در برابر صدمات و آسیب‌ های محیطی دچار شکستگی و خوردگی نشده و در برابر حریق و آتش‌ سوزی نیز بسیار مقاوم هستند.

کاربرد بلوک پلیمری 

این نوع از بلوک‌ ها به‌ دلیل ویژگی‌ های مقاومتی خود، در حال‌ حاضر از محبوبیت بسیار بالایی در انواع ساخت‌ و ساز برخوردار هستند و به طور چشمگیری در شرکت‌ های ساختمان‌ سازی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. از جمله مهم‌ ترین کاربرد های این بلوک ها نیز می‌ توان به استفاده از آن‌ ها در دیوارچینی، ساخت دیوار های داخلی، دیوار های خارجی و سقف اشاره نمود. همچنین این مصالح ها به‌ دلیل مقاومت بسیار بالای خود در برابر رطوبت و آتش‌ سوزی، برای سازه‌ هایی که در معرض آب‌ و هوای مرطوب و یا مواد خورنده و آتش‌ زا قرار دارند نیز گزینه بسیار مناسبی هستند.

بلوک سیمانی

مزایای بلوک پلیمری 

از جمله مزایای این نوع بلوک ها در ساختمان‌ سازی، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • افزایش سرعت در ساخت‌ و ساز
  • وزن بسیار سبک
  • مقاومت بسیار بالا در برابر حریق و آتش‌ سوزی
  • افزایش دوام و استحکام سازه
  • عایق بسیار مناسب در برابر حرارت و رطوبت
  • مقاوم در برابر زلزله و آسیب‌ های محیطی
  • سبب صرفه‌ جویی در مصرف مصالح
  • ضد سایش و ضد خوردگی

تولید انواع بلوک پلیمری 

این نوع از بلوک‌ ها با توجه به ترکیبات و نوع تولید خود، دارای انواع متفاوتی هستند که از جمله آن‌ ها می‌ توان به بلوک های پلیمری تزریقی، لاتکس و PC اشاره نمود.

بلوک پلیمری تزریقی  

در ساخت بلوک‌ های تزریقی، از تزریق منومر در تولید آن‌ ها به کار شده و این بلوک ها از مقاومت و استحکام بسیار بالای برخوردار هستند.

بلوک پلیمری لاتکس 

در تولید این نوع از بلوک‌ ها، از لاتکس به جای آب استفاده‌ شده و دارای سیمان پرتلند در ترکیبات خود هستند. این بلوک ها از مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار می‌ باشند.

بلوک پلیمری PC 

این بلوک‌ ها فاقد مواد چسبنده هستند و از ترکیبات سنگدانه و منومر تشکیل شده‌اند.

قیمت بلوک پلیمری 

قیمت این بلوک به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد که از جمله مهم‌ ترین عوامل می‌ توان به کیفیت بلوک، نوع بلوک، شرکت تولید کننده، حجم سفارش، نوع پلیمر و غیره اشاره نمود.

در پایان 

مجتمع تولیدی بلوک راد در زمینه تولید انواع بلوک سیمانی سنگین، سبک و بیش‌ از ۱۲ نوع محصولات مختلف بتنی و سیمانی در کیفیت های بسیار بالا، مشغول به فعالیت بوده و دارای بیش‌ از ۱ دهه تجربه در این حرفه است. این مجموعه علاوه‌ بر تولید محصولات بتنی، کول چاه در ابعاد مختلف را نیز تولید نموده و مشتریان عزیز می‌ توانند جهت اطلاع از قیمت بلوک سیمانی راد در ابعاد و اندازه‌ های مختلف، با شرکت بلوک راد تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را از کارشناسان این مجموعه دریافت نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *