دیوار

دیوار یکی از مشخصترین قسمت‌ های ساختمان می‌ باشد که بصورت قائم اجرا می‌گردد که معمولاً از موادی مانند آجر، سفال، بلوک سیمانی سبک و حتی چوب یا آهن بعنوان متریال اصلی دیوار ساخته می‌ شود که برای جداسازی فضای داخل منازل و ساختمان‌ ها بکار می‌ رود. نمای آنرا عموما باگچ پوشانده و رنگ می‌ کنند، البته کارهای بسیار دیگری برروی دیوار جهت زیباسازی انجام می‌ دهند که موردمطلب ما نیست.

دیوارها عموماً باید عایق صوتی باشند تا صدا را از محیطی به محیط دیگر منتقل نکنند. بهترین متریال از نظر عایق بودن صدا بلوک سیمانی سبک پوکه ای می باشد که هرچه ضخامت جداره بلوک سیمانی پوکه ای بیشتر باشد از این جهت بهتر خواهد بود البته باعث افزایش قیمت بلوک سیمانی پوکه ای سبک می گردد که مقرون به صرفه نیست.

از طرفی دیوار باید عایق حرارتی نیز باشد یعنی مانع از دفع حرارت داخل منازل در فصول سرد و یا برودت داخل در فصول گرما گردد که باز بلوک سیمانی سبک پوکه ای نیز در این مهم از رقیبان خود یعنی آجر و سفال بهتر می باشد باز هم هرچه ضخامت جداره بلوک سبک سیمانی پوکه ای بیشتر باشد عایق قویتری است که باز هم باید ذکر کنیم که باعث افزایش قیمت بلوک سیمانی سبک می‌ گردد.

که مقرون به صرفه نیست بعنوان مثال یک بلوک سیمانی سبک در ابعاد 15 در 50 با ضخامت جداره 30 میلی متر تقریبا بالای هزارتومان تمام میشود که یک سرویس از این بلوک سبک سیمانی بعبارتی ششصد یا هقتصد هزار تومان می باشد که کمتر کسی آنرا انتخاب می کند حال قیمت همین بلوک سبک با ضخامت 22 میلی متری تقریبا دانه ای 800 تومان می باشد که قابل قبول تر می باشد.

همچنین دیوارها معمولا منتقل کننده وزن ساختمان به زمین هستند که اگر متریال مصرفی مقاومت فشاری خوبی نداشته باشد نمی تواند این وظیفه دیوار را بخوبی انجام دهد در اینجا مقاومت آجر فشاری بالاتراز بلوک سبک سیمانی می باشد.

یکی از نکات خیلی مهم دیوار اشاره به وزن آن می‌ باشد که بار مرده ساختمان را شامل می‌ شود در اینجا هرچه وزن دیوار کمتر باشد برای سازه و ساختمان مخصوصا در تکان های ناشی از زلزله بهتر خواهد بود.

دیوارهای پیرامون زمین‌ ها و باغات را معمولا حصار می‌نامند که معمولا با استفاده از بلوک‌هایی ساخته می‌شوند که وزن آنها موردنظر نمی‌باشد و بیشتر استحکام و مقاومت آنها مد نظر می‌باشد که تنها گزینه برای اینکار استفاده از بلوک‌های 20 ماسه ایی می‌ باشد که به آن بلوک باغی نیز می‌ گویند.

قیمت دیوار کشی
اجرای تیغه بندی داخل آپارتمان با بلوک سیمانی پوکه ایی سبک

برای راهنمایی با مشاورین بلوک راد از طریق راه های ارتباطی تماس بگیرید تا علاوه بر قیمت از سایر اطلاعات تکمیلی برای پروژه خود نیز بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *