قیمت دیوار کشی

دیوار، حصار و تیغه‌های ساختمانی

دیوار یکی از مشخصترین قسمت‌های ساختمان می‌باشد که بصورت قائم اجرا می‌گردد که معمولا از موادی مانند آجر ، سفال ، بلوک سیمانی سبک وحتی چوب یا آهن بعنوان متریال اصلی دیوار ساخته می‌شود که برای جداسازی فضای داخل منازل و ساختمان‌ها بکار می‌رود که نمای آنرا عموما باگچ پوشانده و رنگ می‌کنند البته کارهای بسیار دیگری برروی دیوار جهت زیباسازی انجام می‌دهند که موردمطلب ما نیست.

دیوارها عموما باید عایق صوتی باشند تا صدا را از محیطی به محیط دیگر منتقل نکنند بهترین متریال از نظر عایق بودن صدا بلوک سیمانی سبک پوکه ای میباشد که هرچه ضخامت جداره بلوک سیمانی پوکه ای بیشتر باشد از این جهت بهتر خواهد بود البته باعث افزایش قیمت بلوک سیمانی پوکه ای سبک میگردد که مقرون به صرفه نیست.

از طرفی دیوار باید عایق حرارتی نیز باشد یعنی مانع از دفع حرارت داخل منازل در فصول سرد ویا برودت داخل در فصول گرما گردد که باز بلوک سیمانی سبک پوکه ای نیز در این مهم از رقیبان خود یعنی آجر و سفال بهتر میباشد باز هم هرچه ضخامت جداره بلوک سبک سیمانی پوکه ای بیشتر باشد عایق قویتری است که باز هم باید ذکر کنیم که باعث افزایش قیمت بلوک سیمانی سبک می‌گردد.

که مقرون به صرفه نیست بعنوان مثال یک بلوک سیمانی سبک در ابعاد 15 در 50 با ضخامت جداره 30 میلی متر تقریبا بالای هزارتومان تمام میشود که یک سرویس از این بلوک سبک سیمانی بعبارتی ششصد یا هقتصدهزار تومان میباشد که کمتر کسی آنرا انتخاب میکند حال قیمت همین بلوک سبک با ضخامت 22 میلی متری تقریبا دانه ای 800 تومان میباشد که قابل قبولتر میباشد.

همچنین دیوارها معمولا منتقل کننده ی وزن ساختمان به زمین هستند که اگر متریال مصرفی مقاومت فشاری خوبی نداشته باشد نمیتواند این وظیفه ی دیوار را بخوبی انجام دهد در اینجا مقاومت آجر فشاری بالاتراز بلوک سبک سیمانی میباشد .

یکی از نکات خیلی مهم دیوار اشاره به وزن آن می‌باشد که بار مرده ساختمان را شامل می‌شود در اینجا هرچه وزن دیوار کمتر باشد برای سازه و ساختمان مخصوصا در تکان های ناشی از زلزله بهتر خواهد بود.

دیوارهای پیرامون زمین‌ها و باغات را معمولا حصار می‌نامند که معمولا با استفاده از بلوک‌هایی ساخته می‌شوند که وزن آنها موردنظر نمی‌باشد و بیشتر استحکام و مقاومت آنها مد نظر می‌باشد که تنها گزینه برای اینکار استفاده از بلوک‌های 20 ماسه ایی می‌باشد که به آن بلوک باغی نیز می‌گویند.

قیمت دیوار کشی
اجرای تیغه بندی داخل آپارتمان با بلوک سیمانی پوکه ایی سب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن
Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید