بلوک باغی

بلوک باغی، یکی دیگر از انواع بلوک سیمانی است و از کاربرد بالایی در ساخت‌ و ساز برخوردار می‌ باشد. همان‌ طور که می‌ دانید بلوک های سیمانی بر اساس کاربرد، جداره، ابعاد و غیره دارای انواع متفاوتی هستند و هر کدام نیز با توجه به ویژگی‌ های خود، در ساخت‌ و ساز های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. به‌ طور کلی مصالح بلوک سیمانی علاوه‌ بر کاربرد در ساخت‌ و ساز و نمای ساختمانی، در انواع دیوار کشی، تیغه چینی، حصار باغ و غیره نیز دارای کاربرد هستند و در تولید و ساخت آن‌ ها نیز از مواد اولیه بسیار باکیفیت و مرغوب استفاده می‌ شود. این بلوک‌ ها  نیز یکی از پرکاربرد ترین انواع بلوک های سیمانی به ویژه در داخل ایران هستند که در ادامه مطالب به بررسی آن خواهیم پرداخت. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کاربرد بلوک سیمانی باغی 

بلوک باغی، یکی از مصالح پرکاربرد در انواع ساخت‌ و ساز است که در دسته بلوک سیمانی سنگین قرار داشته و در کیفیت های بسیار بالایی تولید و عرضه می‌ شود. این بلوک‌ ها همانند بلوک‌ های سیمانی سنگین، از چگالی و وزن بالاتری نسبت‌ به سایر بلوک ها به‌ ویژه بلوک های سبک برخوردار هستند و تحت عنوان بلوک سیمانی سنگین نیز شناخته می‌ شوند. در تولید و ساخت این نوع از بلوک های سیمانی، از مواد اولیه‌ ای چون سیمان، ماسه و آب استفاده‌ شده و به‌ دلیل کاربرد فراوان آن‌ ها در حصارکشی باغ، به عنوان بلوک باغی نامیده شده اند. به‌ دلیل استفاده از سیمان در تولید این بلوک ها و وزن بیشتر سیمان نسبت‌ به پوکه های معدنی، بنابراین این بلوک ها دارای وزن بسیار بیشتری نسبت‌ به بلوک‌ های سبک هستند و همچنین به‌ دلیل ارزان‌ تر بودن سیمان از پوکه های معدنی، این بلوک‌ ها نیز دارای قیمت پایین‌ تری در مقایسه با بلوک های سبک می‌ باشند.

بلوک باغی یا بلوک سنگین، بر اساس نوع قالب و دستگاه و همچنین نحوه تولید دارای کیفیت های گوناگونی هستند و به‌ طور معمول جهت ساخت ویلا، دیوار چینی و حصارکشی باغ مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

مشخصات بلوک باغی 

همان‌ طور که گفته شد بلوک باغی، جزئی از بلوک‌ های سیمانی سنگین است و به‌ همین جهت نیز از ابعاد و وزن بیشتری نسبت‌ به سایر بلوک های سیمانی برخوردار می‌ باشد. این بلوک ها به‌ طور معمول دارای وزن حدودی بین ۱۱ تا ۱۷ کیلوگرم هستند و ابعاد آن‌ ها نیز ۴۰/۲۰/۲۰ می‌ باشد. علت ابعاد بزرگ این بلوک ها نسبت‌ به سایر بلوک های سیمانی نیز استفاده راحت از آن‌ ها جهت حصارکشی باغ ها و ساخت‌ و ساز بوده و به‌ همین دلیل نیز با استفاده از این بلوک ها، سرعت در اجرا و ساخت بسیار افزایش یافته و مدت زمان بسیار کمتری را به‌ ویژه در دیوار چینی به خود اختصاص می‌ دهد. در تولید این بلوک ها نیز از سیمان، آب و ماسه استفاده می‌ شود و ماسه موجود در آن ها نیز به‌ طور معمول دارای ۶۰ درصد ماسه ریز و ۴۰ درصد ماسه درشت می‌ باشد.

این نوع بلوک ها به‌ دلیل وزن سنگین خود و همچنین وجود مواد اولیه با کیفیت در خود، از استحکام و مقاومت بسیار ر بالایی برخوردار هستند و در برابر آسیب‌ هایی چون زمین‌ لرزه، فشار و سایر صدمات محیطی بسیار مقاوم می‌ باشند. قیمت این بلوک ها نیز به‌ دلیل استفاده از ماسه به‌ جای پوکه معدنی در ساختمان‌ ها، بسیار پایین‌ تر از سایر بلوک های سیمانی بوده و به‌ همین دلیل نیز بسیار مناسب برای حصارکشی باغ است.


اینجا بخوانید: بلوک سیمانی سنگین و کاربرد آن

بلوک سیمانی سنگین

مزایای بلوک باغی در حصارکشی باغ 

از جمله مزایای استفاده از این نوع بلوک یا بلوک سیمانی سنگین در حصارکشی باغ، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دوام، استحکام و مقاومت بالا در برابر آسیب‌ های محیطی
  • برخورداری از کیفیت و طول عمر بالا و ایجاد ایمنی و محافظت از فضای داخلی باغ
  • دارای قیمت ارزان‌ تر نسبت‌ به سایر بلوک های سیمانی
  • دارای وزن بیشتر و ابعاد بزرگ‌ تر نسبت‌ به سایر بلوک ها و مناسب برای انواع حصارکشی باغ
  • سرعت عمل بالا در اجرا و ساخت دیوار کشی باغ

قیمت بلوک باغی 

این بلوک ها بر اساس کیفیت و تولیدکننده‌ های خود، دارای قیمت‌ های متفاوتی هستند، بنابراین نمی‌ توان هزینه مشخصی را برای خرید آن‌ ها در نظر گرفت. همچنین از دیگر عوامل تأثیرگذار بر هزینه این بلوک ها در حصارکشی باغ‌ ها نیز می‌ توان به متراژ و وسعت باغ، تعداد مورد نیاز بلوک، ارتفاع دیوار، هزینه حمل‌ و نقل و غیره نیز اشاره نمود.

در پایان 

مجتمع تولیدی بلوک راد، در زمینه تولید و ارائه انواع بلوک سیمانی، کول چاه و بیش‌ از ۱۲ نوع محصولات سیمانی دارای بیش‌ از یک دهه تجربه و سابقه می‌ باشد و تمامی محصولات خود را با کیفیت های بالا و قیمت مناسب به مشتریان عرضه می‌ کند. مشتریان عزیز می‌ توانید جهت اطلاع از قیمت و سفارش بلوک باغی، با مجموعه بلوک راد تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *