بابکت

بابکت یا مینی لودر، همان لودر در ابعاد کوچک تر است که به دلیل داشتن سایز مناسب و جثه کوچک و همچنین قدرت و سرعت بالایی که دارد؛ می تواند در حوزه های مختلفی مورد کاربری قرار بگیرد. این لودرهای کوچک به دلیل سایز کوچکشان، سرعت بالایی در انجام کارها داشته و از طرفی موتور آنها قدرت کافی را برای فعالیت های مختلف را دارد.

اجاره بابکت

مینی لودرهای بابکت را می توان به صورت ساعتی، روزانه و ماهانه از شرکت های دارنده همچون شرکت راد اجاره کرد. کرایه کردن بابکت بدین صورت بسیار رایج است و بسیاری از مشاغل در بخش های مختلف به خصوص در ساختمان سازی، راه و شهرسازی، کشاورزی، دام پروری، معادن و کارخانجات و کارگاه ها برای مقاصد مختلف حمل و جابجایی نخاله و محصولات خود، این ماشین آلات را اجاره می  کنند. در واقع برای بسیاری از پروژه ها تنها اجاره آن صرفه اقتصادی دارد.

اجاره بابکت در تهران

کرایه بابکت یک راهکار باصرفه از نظر هزینه و کاربرد برای بسیاری از اهداف حمل و جابجایی و سایر اهداف با قابلیت نصب انواع تجهیزات و ابزارآلات را دارد. برای اجاره ساعتی، روزانه و ماهانه انواع بابکت می توانید با شرکت راد در ارتباط باشید.

قیمت اجاره بابکت در تهران

یک عامل مهم در تعیین قیمت و هزینه اجاره بابکت در تهران و حومه به مدت زمان کرایه برمی گردد. بسته به اینکه پروژه شما چقدر زمانبراست و یا اینکه چه ابزارآلات مازادی باید در اختیار داشته باشید هزینه کرایه مینی لودر متفاوت خواهد بود.  قطعا برای پروژه ای که برای مدت زمان طولانی نیاز به این وسیله دارد کرایه به صورت ساعتی صرفه اقتصادی نخواهد داشت. باید بسنجید که برای چه مدت زمان و با چه هدفی نیاز به اجاره مینی لودر دارید و برای اطلاع از قیمت و  هزینه دقیق می توانید با کارشناسان مجموعه در تماس باشید.

تاریخچه بابکت

درواقع نام این مینی لودرها الهام گرفته از نژاد یک نوع گربه وحشی که در جنوب کانادا زندگی میکند است و در حال حاضر به یک برند معروف جهانی تبدیل شده است

شرکت بابکت با عبارت انگلیسی Bobcat company شرکتی معروف در زمینه ساخت تجهیزات سنگین ساخت و ساز و ماشین آلات ساختمانی است. وسیله ای که ما امروز در اختیار داریم در واقع حاصل تلاش دو برادر آمریکایی لوییس و سیریل کلر است که در ابتدای این کار، ساخت چنین دستگاهی را طراحی کردند. اما ایده شگفت انگیز آنها تا زمانی که سفارش ساخت مناسب چنین دستگاهی دریافت نکرده بودند بیشتر به شکل یک پروژه شخصی به حساب می آید . اندکی بعد آنها سفارش ساخت دستگاهی را دریافت کردند که قابلیت جابه جایی در محیط محدود انبار‌ها را داشته باشد و درست در همین زمان بود که آن ها تصمیم گرفتند مصمم تر بر روی ساخت این دستگاه تمرکز کنند. در طول تقریبا ۶ هفته دستگاه جدید آماده شد و توانست به درستی از عهده ی انتظارات صاحبان پروژه برآید.

اجاره بابکت در تهران

کاربردهای بابکت

 بابکت ها می توانند در پروژه های خدمات شهری کارایی بالایی داشته باشند، زیرا ابعاد بزرگی ندارند و به راحتی می توان آنها را در خیابان ها و کوچه ها بدون مزاحمت زیاد برای شهروندان، به کار گرفت. نه آلودگی صوتی تولید می کنند و نه مانع رفت ‌وآمدها خواهند شد.

کاربرد لودر های کوچک بابکت تنها به اینجا ختم نمی شود در واقع کارایی فراوانی در صنایع مختلف دارند که به چند نمونه از آنها میتوان در موارد زیر اشاره کرد.

  • کاربرد بابکت درصنعت

به طور کلی از بابکت ها در انواع شاخه های صنعتی، کارخانه ها، صنایع مختلف غذایی، داروسازی، گارگاه ها، انبارها وانجام کارهای عمرانی مٺل ساخت سوله های جدید به منظور کارهای گود برداری ، حمل اجسام سنگین، بارگیری و جابجایی کالا استفاده می کنند. کارایی بابکت در بخش صنعت و مخصوصا انبار داری مثال زدنی است و به راحتی در سوله ها برای جابجایی کالاها با احتیاط می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

  • کاربرد بابکت در ساختمان سازی

کاربرد بابکت در ساختمان سازی بسیار گسترده و متنوع است. از آنجایی که پروژه ‌های ساختمانی نیازمند طی کردن ضوابط وشرایط خاصی هستند و محدودیت ‌های زیادی در این زمینه وجود دارد؛ بهترین راهکار استفاده از بابکت‌ ها به دلیل سایز و ابعاد بسیار کوچک، وزن کم و تولید آلاینده‌ های بسیار کم است. برای استفاده از بابکت در صنعت ساختمان سازی دیگر نیازی به گرفتن مجوزهای مختلف از اداره راهنمایی و رانندگی و شهرداری نیست، چرا که این لودرهای کوچک برای کار در داخل وبیرون پروژه به راحتی می ‌توانند حرکت کنند و جابه‌ جا شوند و نیازی به بستن خیابان و کوچه نیست.

 یکی دیگر از موارد مهم کاربرد بابکت انجام پروژه های شهری برای شهرداری است. انجام این پروژه‌ های شهری برای شهرداری‌ ها در طول روز حساسیت ‌ها و محدودیت ‌های خاص خود را دارد. حتما باید چند نکته رعایت شود تا انجام پروژه‌ ها در طول روز مخل آسایش و امنیت شهروندان نشود و موجبات ناراحتی آنها را فراهم نکند. ایمنی کار با بابکت و سایز کم و امکان استفاده چند منظوره از آن باعث شده است تا استفاده از این لودر کوچک در شهرداری ‌ها بسیار محبوب و فراوان شود.

مزایای دیگر استفاده از بابکت در ساختمان سازی، چند منظوره بودن آن است. به آنها می ‌توان تجهیزات و وسایل مختلف متصل کرد و از یک بابکت به جای چند وسیله نقلیه مهم ومختلف استفاده کرد.

  • کاربرد بابکت در معدن

در معدن بابکت ها دارای کاربردهای زیادی هستند. هر چند این طور به نظر می ‌رسد که بابکت ها به دلیل سایز وابعاد کوچک آنها قادر به حمل و جابه‌ جایی سنگ ‌های بزرگ معدنی نیستند؛ اما مهمترین و بهترین خصوصیت و ویژگی‌ این لودرهای کوچک، قدرت و ظرفیت چند برابری آنها نسبت به وزن و سایزشان است. .بابکت‌ ها می ‌توانند در هر سطح و زمینی به دلیل سایز کوچک کار کنند و به سرعت انواع شن و ماسه و سنگ‌ های بزرگ و کوچک را حمل کرده و درون کامیون‌ های حمل بار بریزند. همچنین تمامی تجهیزات اعم از سوراخ کردن زمین و وسایل امثال این را می‌توان بر روی آنها نصب کرد.

  • کاربرد بابکت در راهسازی

همانطور که می ‌دانید بابکت ‌ها در راهسازی کاربردهای بسیار مختلفی ومتنوعی دارند. با توجه به اینکه این ماشین ‌آلات بسیار کوچک هستند و وزن سبکی دارند اما سرعت و مقاومت بالایی دارند به همین علت بیشترین کاربرد را در حوزه راهسازی دارند.

از مهم‌ ترین موارد استفاده از مینی لودر‌ها در صنعت راهسازی برای باز کردن راه‌ ها و جاده ‌ها هنگامی که ریزش کوه اتفاق می ‌افتد یا بارش شدید برف رخ می‌ دهد و موجب مسدود شدن جاده‌ ها می‌ شود، می‌ تواند به خوبی نقش‌ آفرینی کند.

  • کاربرد بابکت درکشاورزی

از بابکت می توان در زمین های کشاورزی برای حمل ونقل وجابه جایی محصولات وخاک و کلوخ وسنگ ریختن آنها در کامیون های حمل بار استفاده کرد. بابکت به دلیل اینکه در قسمت جلوبندی آن می توان از ادوات و تجهیزات متنوع استفاده کرد، بنابراین می تواند در زمینهای کشاورزی برای عملیاتهای مختلف مانند کاشت، داشت و حتی در مواقعی کمک به برداشت محصول هم مورد استفاده قرار بگیرد. می توان بعد از برداشت محصول برای آماده سازی زمین و پاکسازی آن از زراعت قبلی، باز هم از مینی لودر بابکت کمک گرفت.

یک مزیت فوق العاده آن در بخش کشاورزی این است که به دلیل کوچک بودن سایز و وزن آنها، آسیب کمتری به زمین های کشاورزی و محصولات آن وارد می شود.

  • کاربرد بابکت در دام پروری

از دیگر صنایعی که مینی لودرها کاربرد بسیار خوبی را می توانند ایفا کنند صنعت دام پروری است. از این ماشین آلات می ‌توان برای جابجایی آذوقه و علوفه دام‌ ها و سایر موارد دیگر می توان بهره برد. همچنین به دلیل کاهش آلایندگی‌ ها و تولید سروصدای کم مشکلی برای دام‌ ها ایجاد نمی ‌کند.

مجموعه بلوک راد از مجموعه های ارائه دهنده خدمات اجاره انواع بابکت در تهران  و حومه با قیمت مناسب به صورت ساعتی، روزانه وماهانه است. متقاضیان گرامی برای اجاره این ماشین آلات برای پروژه ها و عملیات های ساختمانی می توانند با کارشناسان از طریق شماره های موجود در سایت برای رزرو خود تماس حاصل نمایند.